Yüz Analizinde Fabergé Egg Değerlendirme Yöntemi

Yüz Analizinde Fabergé Egg Değerlendirme YöntemiFabergé yumurtaları genellikle  kaz yumurtası büyüklüğündedir ve özelliği mine ve değerli mücevherler  ile işlenmiş olmaları ve her bir yumurtanın içinden bir sürpriz çıkması özellikleridir. Dünyaca ünlü Fabergé aslında Fransız olan ve Rusya’ya göç etmiş bir ailenin başlattığı bir kuyumcu atölyesidir. Atölye St. Petersburg’da 1842 senesinde Gustav Faberge tarafından başlatılmıştır, fakat bugün dünya müzelerinin ve koleksiyonerlerinin peşinde koştukları sanat eserlerini oğul Carl Faberge geliştirmiştir. Carl Faberge Rus Çarı Alexander’nın eşi için her yıl paskalyada özel mücevherler ile süslenmiş ve içinde özel hediyelerin olduğu yumurtalar hazırlamıştır. Çar için hazırlandığı için ‘‘Emperyal yumurtalar’ olarakta tanımlanmıştır. 53 adet yapılmış ancak bu paha biçilemeyen sanat eserlerinden ancak 49 tanesi günümüzde bilinmektedir. Br diğer Fabergé yumurtası İngiliz Kraliyet ailesi için hazırlanmıştır. Yarı kıymetli kayalardan hayvan figürleri olarak oyulmuş bazıları kaya kristelinfen yapılmış vazolar şaklinde yumurtalardır.

Bu kusursuz eserlerden yola çıkarak yüz analizleri yapılmaktadır.feberge 01Güzel bir yüze bakıldığında gözümüz yüzün yükseklikleri ve ritmik kıvrımları arasında yumurta şeklinde 7 adet Fabergé egg denilen yağ dokusu ve bunların volümleri, açıları ve pozisyonlarına bakmaktadır.


Bunlar;

  1. Kaş dış kısmında bulunan Fabergé egg; bunun pozisyonu, volümü ve açısı
  2. Göz Fabergé egg; bunun pozisyonu, volümü ve açısı
  3. Yanaklarda Fabergé egg; bunun pozisyonu, volümü ve açısı
  4. Üst dudak Fabergé egg; bunun pozisyonu, volümü ve açısı
  5. Alt dudak Fabergé egg ; bunun pozisyonu, volümü ve açısı
  6. Alt çene kemiği köşesinde Fabergé egg; bunun pozisyonu, volümü ve açısı
  7. Çene Fabergé egg; bunun pozisyonu, volümü ve açısı

yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency