Göğüslerin Sarkması ve Bunun Estetik Değerlendirilmesi

Yaşlanma, meme yağ dokusu arışı, yer çekimi ve meme destek dokularının zayıflaması(özellikle Cooper bağlarının) ile meme aşağı sarkmaktadır. Buna “meme pitozisi” denilmektedir.

Meme başının meme altı katlantı çizgisi ile pozisyonuna göre meme pitozisis Regnault tarafından tanımlanmış ve sınıflandırılmıştır.

Aşağıdaki resimde olduğu gibi Derece I, II, III ve pseudoptosis yada glandular ptosis olarak değerlendirilmektedir. Derece O da meme başı meme altı katlantı çizgisi hattının üst kısımlarında yer almakta. Derece I de (hafif pitozis) meme başı meme altı katlantı çizgisi hizasındadır. Derece II(orta pitozis) meme başı meme altı katlantı çizgisinin altında yer almaktadır ancak meme tabanının üzerindedir. Derce III (ileri pitozis) meme başı meme altı katlantı çizgisinin ve meme tabanının altında yer almaktadır. Pseudopitozis yada glandular pitosiste meme başı meme altı katlantı çizgisinin üzerinde ancak meme dokusunun büyük bir kısmı meme altı katlantı çizgisinin altında yer almaktadır.
yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency