Göz çevresi yüzün en önemli estetik anatomik alanıdır. Yüzde yaşlanmaya bağlı belirtilerin ve çevresel (stres, güneş vb) faktörlere bağlı değişikliklerin en erken ve fazla görüldüğü bölgedir.

Göz çevresi kaslarının mimik ve güneş kökenli fazla kullanımı kaz ayakları olarak tanımlanan çizgilerin daha erken gelişmesine neden olmaktadır.

Göz derisinin ince ve destek dokuların az olması derinin gevşemesi ile göz altı torbalanmaları ve göz altı morlukları gelişmesinede neden olmaktadır.

Kaşlar düşmekte kişinin olduğundan daha yaşlı ve üzgün görünmesine neden olmaktadır.

Fraksiyonal CO2 lazer göz çevresinde son yıllarda Madonna Lift olarak tanımlanan ameliyatsız cilt gençleştirmede kullanılmaktadır. Ameliyat yapmaksızın Fraksiyonel CO2 lazer ile göz çevresi ince çizgiler ile kırışıklkların giderilmesi ve kaşların kaldırılması  uygulamasıdır. Popstar Madonna tarafından popular olmuştur.

Tüm yüze yapılan fraksiyonel lazer uygulamalarında fark edilmiş günümüzde erkek ve kadınlarda göz çevresi cilt gençleştirm uygulamaları olarak kullanılmaktadır.

Bu uygulama ile daha genç bakışlar sağlanmaktadır.

Madonna lift özellikle göz altı torbalanmalrında etkili sonuçlar yaratmaktadır.

Göz kapağı estetiği ile birilkte kullanılabilmektedir.

 

 


Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency