Çene Estetiği ve Analizi

Çene insanlar için benzersizdir. Yüzümüzü 130 bin yıl önce Afrika kökenli Homo Sapiens’ ten aldığımızı biliyoruz. Ağız insanın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde evrimsel süreçte yapılandı ve günümüz ihtiyaçlarına göre değişimler gösterdi ve bugün sahip olduğumuz yapı ortaya çıktı. Ağızın en önemli parçası olan çene bu gelişim sürecinde yüzün alt kısmının en etkileyici ve estetik alanıdır.

Çenenin yapısı ırksal ve etnik farklılıklara, cinsiyete, kemik-yüz problemlerine bağlı olarak değişmektedir.Çenenin özellikle erkeklerde yeterli belirginliği son derece önemlidir. Nedense güçlü bir çene güçlü bir yapı ile ilişkilendirilmektedir.
Çene tek başına değil yüzün diğer anatomik alanları arasındaki harmonisine bakılarak değerlendirilmelidir. Örneğin çenenin dudaklar, çene altı ve boyun ile ilişkisi gibi.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency