Hastanın Değerlendirilmesi

Hastanın genel ve botoks uygulaması yönünde değerlendirilmesi sonrası klinik muayene ve fotoğraflamalar ve ölçümler yapılmaktadır.

Hasta ayakta ve rahat duruş konumunda baş, boyun, sırt ve bel pozisyonlarına, omuzlar ile göğüslerin bu durumdaki yerleşimine bakılmaktadır.

Hastanın ayakta ve rahat duruş konumunda ön ve yan fotoğrafları alınmakta.

Yan fotoğraflarında kulak ön kısmında tragustan geçen dik hat ile omuzda akromiondan geçen dik arasındaki mesafe ölçülmekte ve tedavi öncesi ile sonrası karşılaştırılmaktadır.

Hastanın ön fotoğraflarında ise göğüsler estetik olarak değerlendirilmekte ölçümler yapılmaktadır.

Bu değerlendirmeler sırasında şunlar unutulmamalıdır;

  • Kadınlarda göğüs boyutları ve pozisyonu adet dönemlerinde değişmektedir. Bu nedenle hastanun uygulama öncesi değerlndirlmesi, botoks uygulaması ve kontrolleri hep aynı adet döneminde olmalı ve fotoğraflanmalıdır.
  • Hastanın kullandığı östrojen yada prolaktin benzeri ilaçlar göğüs boyutlarını değiştirebilmektedir. Bunlar hastada mutlaka sorgulanmalıdır.
  • Depresyon yönünde hasta sorgulanmalıdır. Head forward sıklıkla depresyonlarla birlikte olabilmektedir.
  • Bu hastalarda bel boyun ve baş ağrıları görülmektedir. Bunlar sorgulanmalıdır.


Bu Uygulama İçin İdeal Hasta

Yuvarlak omuzlu, ideal kiloda kadın hastalar, hafif “head forward” postür düzensizliği olan ve göğüs boyutları A yada B olanlardır. Bu kişilerde hafif sırtta kifoz, boyunda hiperlordoz gözlenmektedir. Yaşlı kadınlarda, büyük göğüslülerde bu uygulama cevabı az ve yavaş gelişmektedir.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency