Botox Uygulaması ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aspirin ve ağrı kesiciler, E vitamini, kullananlarda uygulama yerlerinde morarma riski yükselmektedir. Eğer mümkünse tedaviden 5-7 gün önce bu ilaçların alınmaması istenmektedir.


Botox Sonrası Yapılması Gerekenler

  • Uygulama sonrası hastanın özel yapması gereken bir durum yoktur. 1-2 saat sonrasında makyaj yapabilmekte, duş alınabilmekte ve uygulama sonrası hastalar iş ve sosyal aktivitelerine dönülebilmektedir.
  • Botox(Botulinum Toksin) sinir uçları ile kaslar ve ter hücreleri arasındaki iletişimi geçici olarak önlemektedir. Mimik kaslarının kasılmasının azaltarak kırışıklıklar kaybolmakta, aşırı terleme bölgelerinde terlemeyi azaltarak normalleştirmekte ve terlemeye bağlı kokuyu geçirmektedir.
  • Botoxun başlıca uygulama alanları; kaş arası, alın, göz çevresi(kaz ayağı) kırışıklıkları, kaşların ve burun ucunun hafif kaldırılması, dudaklardaki mimik kırışıklıkları ile çenede aşırı kasılma ile oluşan çizgilerin tedavisinde, boyun çizgilenmelerinde, yüz asimetrilerinde, dekolte kırışıklıklarında, başarı ile kullanılmaktadır.
  • Botox lokal aşırı terleme ve kokularda el ve ayakta ve koltuk altında başarı ile kullanılmaktadır.
  • Botox ayrıca yüz ve dekolte bölgesi ile saçlı deride mikrobotox/mezobotox olarak kullanılmaktadır.
  • Merkezimizde Botox uygulamaları Dermatoloji Uzmanı tarafından, Sağlık Bakanlığı onaylı Botoxlar ile yapılmaktadır.
  • Uygulama sonrası 1-2 saat uygulama yapılan kaslar çalıştırılmalıdır. Örneğin kaşlarınızı yukarı kaldırın, kızar gibi yapın veya gözlerinizi kısın. Bu işlem toksinin kaslardaki etkisini ve yayılmasını kolaylaştırmaktadır.
  • Uygulama sonrası 24 saat uygulama bölgesi ovuşturulmaz ve alana masaj yapılmaz. Alın ve göz çevresi uygulamalarından hemen sonra uçakla seyahat edenlerde pitoz(göz kapağı düşüklüğü) görüldüğünün bildirilmesi nedeni ile uçak seyahatinden kaçınılmalıdır
  • Uygulamadan 3 gün sonrasına kadar alkol alımı kesilmelidir.

yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency