Botox Nasıl Uygulanır, Sonrasında Neler Olur?

Nasıl uygulanır, seans süresi nedir ve ağrılı mıdır?

Hasta uygulama için doktor tarafından değerlendirilir. Uygulama alanları ve uygulanacak dozlar hastaya spesifik olarak belirlenmektedir. Uygulama alanı temizlenerek cilt yağları, kir ve makyajdan arındırılmakta sonra antiseptik bir solüsyonla silinerek dezenfekte edilmektedir. Toksin düşük dozlarda, ince ve küçük iğnelerle deriye kas içerisine uygulanmaktadır. Seanslar 10-20 dakika sürmektedir. Uygulama hafif ağrılı bir işlemdir. İğneden çok toksinin uygulama alanında yanma etkisi ortaya çıkmakta buda 1-2 dakikada kaybolmaktadır. Göz çevresi ve üst dudak uygulama alanları arasında daha hassas bölgelerdir. Hastaya uygulama öncesi anestezik kremler kullanılabilir ya da soğuk kompresler işlemin daha konforlu yapılmasını sağlamaktadır.


Botox uygulama sonrası neler yaşanacak?

Uygulama iğneler ile yapıldığı için iğne yerlerinde hafif kırmızılık ve şişmeler gelişmektedir. Bunlar 1 saat içerisinde kaybolmaktadır. Bazen uygulama alanlarında hafif morluklar gelişebilmekte bunlarda 1 hafta içerisinde kaybolmaktadır.


Botilinum toksin tedavisinin etkisi ne zaman başlar? Etkisi biterken ve bittikten sonra neler yaşanır?

Toksinin etkisi uygulamadan sonra 3-7. günlerde ortaya çıkar, 15 gün içinde maximuma ulaşır ve yaklaşık olarak 6 ay boyunca devam eder. Kullanılan toksinin konsantrasyonu, uygulanan enjeksiyon alanı ve tekniğe, bireysel duyarlılıktaki farklılıklar bu süreyi ve etkinliği değiştirmektedir. Etkinlik bazı hastalarda 2 ay kadar kısa bazılarında ise 9-12 ay sürebilmektedir. Uygulamaların 3 ila 6 ay aralarla tekrar edilmesi tedavi etkinliğini artırırken kırışıklıklarda da belirgin ve kalıcı düzelmeler sağlayabilmektedir.

Botoks etkisi azalırken çizgiler daha az belirgin olarak ortaya çıkar. Eskisi kadar derin ve belirgin olmaz. Bu düzgün ve genç görünümü devam ettirmek ve kalıcı kılmak için toksinin uygulama tekrarları gerekmektedir. Ancak uygulamaların bırakılması kırışıklık ve yaşlanmayı arttırmaz.


Toksin yüzümde donuk, ifadesiz ve garip bir görünüm yapar mı?

Uygulama yüz anatomisi ve konusunda deneyimli doktorlar tarafından uygulandığında sadece hedeflenen yüz kaslarında zayıflama yaparak amaçlanan sonuçlar alınmaktadır. Ancak hastanın kırışıklıkları geçer iken ifade bozulmaz, kişi mimiklerini rahatlıkla kullanabilir. Kesinlikle yüz harmonisi bozulmadan yapılmaktadır.


Botilinum Toksini yaptıran herkes birbirine mi benziyor, yüzümde aşırı şişme olur mu?

Toksin yaptıran kişi ancak kendisine benzer üstelik kırışıklıklarının olmadığı haline. Medyanın tüm estetik uygulamaları basitçe botoks olarak adlandırması bu efsaneyi yaratmıştır. Medyada gördüğünüz ifadeleri birbirlerine benzer insanlar, yanlış ve çok fazla sayıda estetik müdahale görmüş kişilerdir.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency